Ostukorv

🇪🇪

TASUTA TARNE ALATES 30€ OSTUKORVIST!

Tekkis küsimus?

Kirjuta info@allo.ee

Sotsiaalmeedia

Millised on parimad juhtmevabad kõrvaklapid?

Airpodside-laadseid juhtmevabu kõrvaklappe on praegu saadaval sadu erinevaid mudeleid, nende vahel valikut teha vaid tehniliste näitajate põhjal on üsna raske. Pea kõik on mikrofoniga, 20 kHz – 20 000 kHz sagedusvahemikuga, laadimiskapsel kestab õige mitu lisalaadimist ning muusikat saab enamasti puutetundlikult pinnalt juhtida. 

Kõige parema ettekujutuse saab aga siis, kui kõik klapid kõrvuti panna ja järjest testida – nii kasutusmugavust kui helikvaliteeti. Siin on kaheksa klappi, mida saigi korraga testida ning vahetud  muljed on järgmised.

8. Dudao U12

U12 3 min 1

Karbist välja võttes esimese veidra detailina hakkab silma, et muidu valged klapid on musta laadimiskaabliga. Olgu, kui laed neid kodus salaja, pole ehk hullu. Ja võib-olla on sul kodus valge USB C kaabel juba ka olemas.

Laadimiskapsel on omamoodi suur ja paks, erineb oluliselt kõigist Airpodsi-laadsetest kapslitest just oma suuruse poolest. Samas aku nagu numbrite järgi teistest oluliselt suurem pole, 400 mAh. Küll aga on kuularite endi akud kõige mahukamad, aga siiski kõige pikemat kuulamisaega see ei annagi. Suur kapsel on varustatud ekraaniga, kus kuvatakse kapsli täis oleku protsent. 

Kuularite varred on ülipikad, vist kõige pikemad testitutest. Seega võivad need õues kandmisel salli või kraega kokku puutuda ja siis on kõrvas püsimine halvem, kui lühematel mudelitel.

U12 1 min 2

Väline metalne pind pole nupp ega puutepind juhtimiseks, muusikat saab juhtida hoopis pisikese nupuga varrel. Neid klappe on kõige ebamugavam juhtida, sest väike nupp on veel ka füüsiline ja vajutama peab üsna kõvasti.

Helivaljus on aga kõige parem. Eriti ei kannatagi kuulata üle 70% helivaljusega, kõrvades hakkab juba kergelt valusaks minema. Seega – kui vajad häid klappe kehvema kuulmisega inimesele, siis need käivad hästi. 

Bassid peaaegu puuduvad, see-eest ja suurema helivaljusega tuleb sisse väike plärin. Helikvaliteedi hindeks tuleb 3 või pigem 4, mitte rohkem (kümnest võimalikust punktist).

Mobiilikõne helikvaliteet on ka suhteliselt bassivaba ja alla keskpärase.

7. Devia V6

V6 1 min

Mis siin ikka muud öelda – klassikalised Airpodsid nii välimuselt kui ka kasutusmugavuselt. Oma väiksuse ja hinna kohta on nende kasutusmugavus suhteliselt hea, laadida tuleb kapslit Lightning kaabliga, aga paaritusid edukalt Androiditelefoniga alles peale Apple Airpodside juhendi järgi tehtud algseadetesse taastamist ehk resetti.

Silikoon-otsikuid klappidel pole, seega kõrvas istumine on natuke kehvem kui otsikutega klappidel, aga kõrvast otseselt välja ka ei kuku, kui rahulikult olla või isegi natuke liigutada.

Helikvaliteedilt on need klapid sellised liigagi mahedapoolsed – basse on, keskmisi sagedusi ka, kõrgeid võiks pisut enam olla, aga neidki on üsna selgelt tunda. Korralik harju keskmine kvaliteet odavate nööpklappide kohta. Heli hindeks 4 või isegi 5.

Kõnekvaliteet on keskmisest kehvem – kumedavõitu ja mikrofonist kostab teistele sinu hääl halvemini kui mõnede teiste klappidega. Mikrofon tundub olevat nõrgavõitu tundlikkusega.

6. Baseus WM01 Plus

WM01Plus 2 min

See komplekt on kõige suurema akuga – 800 mAh, aga ka kõige odavama hinnaga. Päris huvitav kombinatsioon. Koos kapsliga on kuulamise aega rekordilised 50 tundi.

Plastist akukorpus on suhteliselt odava välimusega ja lihtne, kuid tõesti suurem, kui tavaliselt, aga siiski mitte väga raske. Kõik kokku kaalub 60 grammi, üks kuular 4 grammi ehk suhteliselt vähe ja kõrvas on kanda seega mugavam. Kapsli kaas kukub pidevalt ise kinni, mis on natuke tüütu, aga kapsli puhul kindlasti on plussiks punaste numbritega ekraan, mis näitab nii aku laetuse protsenti kui ka tundide arvu, palju kuulamisaega on jäänud, seda eraldi nii vasakul kui paremal klapil. Näidikute eest saab see mudel suure plussi. 

Nutiseadmetega paaritamine nõuab juhendisse vaatamist, sest kohe see ei õnnestu, aga juhendi järgi on kõik OK.

Puutetundlikult pinnalt saab muusikat saab pausile panna ja järgmist lugu lasta, kuid see on natuke harjumist vajav. Siri assistenti peaks saama ka häälkäsklustega juhtida. Hea on see, et saab järgmist-eelmist lugu puutetundlikult valida.

Mobiilikõne on üsna keskmise kvaliteediga ja ise kuuleb teiste kõnet hästi, aga sind ennast on teistel kuulda natuke vaiksemalt, aga siiski arusaadavalt.

Muusika mängimisel on kvaliteet hinnale vastav – ei midagi erilist, pigem alla keskmise. Madalaid sagedusi on väga vähe ja helivaljust põhja keerates natuke isegi hakkavad kuularid plärisema. Helikvaliteedi eest hindeks kümnest 4.

5. Dudao U13S

U13S 1 min 2

Seegi klapipaar on üks odavaimaid. Välimuselt sama, nagu Dudao poole kallim isend, kuid ilma juhtmevaba laadimiseta ja kaasatuleva silikoonkestata.

Paaritamine nutiseadmega käib lihtsalt, võiks öelda, et hetkega. Välimus on sama, nagu U13-l ehk meenutab üks-ühele Airpods Pro´d.

Helikvaliteet mobiilikõnesid tehes on kergelt metalsena kumav, samas täiesti arusaadav ja selge. Teine kuuleb mikrofonist sind küll pisut vaikselt, aga saab aru.

Muusika helikvaliteedil on mingi kiiks sees. Võib-olla on basse liiga palju ja need on kuidagi kumedad, samas üldine helitämber on väikestele ja odavatele klappidele sarnaselt justnagu ilmetu ja tühi. Aga kvaliteedi hindeks tuleb juba 6, natuke parem.

4. Baseus W05

W05 1 min

Need kõige kallimad klapid näevad ka kõige paremad välja. Baseus W05 hinnaks on ligi 45 eurot, korpus sile ja kergelt matt nagu lutsukivi, isegi silikoonist sang on sõrme otsas kaasas kandmiseks või kuhugi riputamiseks. Olemas on juhtmevaba laadimine, puutetundlik juhtimine, sh eelmine ja järgmine lugu jne, seega kõik, mis vaja.

Klapid on väga ilusad, ainult et pisut liiga pikkade vartega. Nelja LED-iga indikaator näitab kapsli laetust. Kuularitel on valge-punased LED-id, mis ütlevad, kas aku on täis või tühi.

Paaritamine käib nutiseadmetega kiirelt ja lihtsalt ning sellega pole probleemi. 

Kõrva ei istu need klapid siiski nii hästi, kui silikoon-otsikutega isendid. Pikad varred mõjuvad ka natuke segavalt, eriti kõndides, kuna klapid kipuvad siis kõrvast välja tulema, kui salli või kõrgemat kraed kannad külmade ilmadega.

W05 3 min

Helikvaliteet on juba parem. Paneks hindeks lausa 7 punkti kümnest. Basse on küll tiba vähevõitu, kuid näiteks klassikalise muusikaga tundub tasakaal paigas olevat. Kõrgematel sagedustel näiteks taldrikute löögid on kuidagi sahisevad ja tuhmid. Keskmistel sagedustel on kvaliteet kõige parem.

Kahju, et need klapid nii hästi kõrvas ei istu, kuigi see pole ka väga suur probleem. Rahulikult toas olles klapid siiski püsivad. 

Helikvaliteet on üsna hea, mikrofon on väga tundlik, kuid võtab väga hästi ka taustahelisid sisse. Teised kuulevad sind hästi, kui just väga mürarikkas keskkonnas pole.

Puutetundlik koht kuularitel tuleb meelde jätta, see on lohus. Esialgu vajab puutetundliku pinna leidmine veidi harjumist.

3. Baseus W09

W09 2 min

Need klapid küll meenutavad Airpodse, kuid on oma kindla aktsendiga. Meeldib lame põhi – nii saab kapsli lauale püsti panna ja see seisab oma põhja peal. 

Juhendis on kirjas Dual Capacity Touch, aga mida see tähendab? Ega eriti ei tähendagi midagi, puutetundlik pind on krobeliste pikkade varte ülemises osas ja töötab, nagu ikka puutetundlikel klappidel.

Heli on natuke vaikne ja tuhmivõitu. Mingit kirgast helielamust ei paku, kuid samas sõltub ka muusikast, mida kuulata. Popmuusika rohkete bassidega on ehk ilmetum, aga klassikalsed stiilid, kus bass pole nii põhiline, on üsnagi kuulatavad. 

W09 1 min

Mõlema kõrvaklapi koos kuulamisega oli ka veidi probleeme, üks klapp kippus seadmega Bluetooth-ühendust kaotama.

Puutepind pakub Play/Pause funktsiooni ühe kõrvaklapiga ja Google Assistanti käivitamist teisega. Eelmist-järgmist lugu peab põues olevast telefonist vahetama käpikuid käest kiskudes.

Mobiilikõne helikvaliteet on kume, pigem kehvapoolne, aga aru saab kõigest. Nagu vati sees oleks.

Muusika helikvaliteet saab hindeks 5.

Kokkuvõttes on see parima hinna-kvaliteedi suhtega klapipaar.

2. Dudao U13

U13 1 min

39 eurot, selle raha eest on Airpodsidele väga sarnastel klappidel kaasas mõnus matt pehme silikoonist ümbris, vööklamber ja Lightning juhe. Juhtmevaba laadimine on nii odavatel klappidel mugav lisa, kui sul juhtub kodus mõni laadimisseade juba olema. 

Välimuselt on need klapid nagu Airpods Pro´d. Paaritamisega on alguses raskusi, ilmselt olid akud tühjad või juhend ebaselge, sest lihtsalt kapslist välja võttes, nagu juhend soovitab, need kohe paaritamisrežiimi ei lülitu. 

Toode tundub olevat suunatud rohkem iPhone´i kasutajatele, sest juhendi järgi seda paaritada alguses ei saagi. Aitab tehaseseadetesse taastamine – selle kohta võib netist otsida Airpods Pro juhendeid (laadimiskarbi nuppu peab all hoidma seni, kuni oranž tuli süttib). Juhendis mainitud Bluetoothi seadme nimi U13 jääbki ilmumata, kuid ilmub iroonilisel kombel hoopis nimi Airpods Pro. Ju siis ongi mõeldud üks-ühele Apple´i toodet asendama, kui isegi kasutusjuhendid Airpods Pro´le toimivad ja seade end Bluetoothis vaikimisi niimoodi nimetab.

Kõrvas istuvad need klapid üsna hästi tänu silikoon-otsikutele ja ka vars on lühem ning ei jää ette, kui kannad salli või kõrget kraed. 

Bassid on korralikud, vist ühed parimatest kõigi testitud klappide juures. Võimendus on päris hea, normaalse kvaliteediga kõige parem kuulatavus on kuskil 60% helivaljuse juures. Kui valjus põhja keerata, siis hakkavad kõrged sagedused veidi susisema. Aga muidu on muusika kvaliteet üks parimaid, hindeks 7.

1. Baseus W04 Pro

W04Pro 1 min

Kapsel on mugav ümmargune nagu lutsukivi, väljas on nelja LED-iga kapsli laetuse indikaator. Aku kestab viis tundi, see tundub kõige rohkem siin testitud klappidest. S.t ainult kuulari aku. On ka üks teine testitud mudel suurema akuga kapsliga, aga kuulari järjest töötamise aeg on sel mudelil kõige parem.

Paaritamine läheb kergelt, klapid saavad kohe ühenduse.

Kõrvas püsivad ilma kummiotsikuteta ja pikkade vartega klapid kehvemini, kuid siiski jäävad püsima. 

W04Pro 2 min

Helikvaliteet on neil klappidel kõige parem. On nii kõrgeid sagedusi kui basse. Heli valjus oleks aga natuke parem, kui mõnel teisel klapil. Kui millegi üle kasvõi natukenegi nuriseda üritaks, siis jah, basse võiks veel tiba rohkem olla, aga see sõltub muusikastiilist, mille puhul neid on rohkem vaja, mille puhul mitte.

Proovime helistamist ka – see on ilmselt kõige parema helikvaliteediga mobiilikõne. Kostab selgelt, teine kuuleb ka üsna selgelt.

W04pro 4 min

Puutetundlikkus oli esialgu harjumatu, kuid pikemalt kasutades saab tunnetuse kätte. Saab ka eelmisi ja järgmisi lugusid valida kolm korda kiirelt vajutades.

Filmi ja video vaatamisel on heli viide minimaalne, hääl ja pilt jäävad üsna hästi sünkrooni. Kuigi seda eraldi ei mõõtnud, on siiski vahe selle klapipaariga tuntav just positiivses mõttes.

Võitja Baseus W04 Pro

Koondtabel spetsifikatsioonidega

NäitajaDudao U12Dudao U13Dudao U13SBaseus W09Baseus W04 ProBaseus WM01 PlusBaseus W05Devia V6
orienteeruv hind, €3539293539374945
Klappide akuaeg, t3-421,5-34-55543
Klappide aku, mAh4530354030403040
Koos laadimiskapsliga20-2520+5025-30
Laadimiskapsel, mAh400180220450400800400270
Laadimine, tundides1-2221,51,5 (juhtmevabalt 3)21,5 (juhtmevabalt 2)1,5
LaadimiskaabelUSB CUSB LightningUSB LightningUSB CUSB CUSB CUSB CUSB C
Juhtmevaba laadimineeijaheieijah, Qieijahei
Bluetooth55555555
Puutetundlikeijahjahjahjahjahjahjah
VeekindlusIP54IP54IP55
Mikrofonjahjahjahjahjahjahjahjah
NäitajaDudao U12Dudao U13Dudao U13SBaseus W09Baseus W04 ProBaseus WM01 PlusBaseus W05Devia V6
Mürasummutuseieieieieijah/ei (väidetavalt passiivne, in-ear physical)eiei
Mugavusfüüsiline nupp on väga ebamugav.Kõrvas istuvad üllatavalt hästi, nupp on veidi harjumatuPuutetundlikkus iga kord ei tööta.Nupp on ebaharilikus asendis, kui kõrva paned.hea on see, et tuvastab kõrvas kandmise ja kui ära võtad, jätab pausile. Liiga pikad segavad varred.keskmine, puutepinda peab oskama tabada.
Ühe kuulari kaal köögikaaluga4 g3 g4 g4 g3 g4 g4 g4 g
Kõrvas püsiminesuhteliselt hea, kuid pikad varred segavadväga hea, silikoon-otsikutegaNagu Airpodsid, hoiavad kinni küll. Vars mõõdukalt lühike, silikoonotsikud.Ilma otsikuteta klappide kohta püsivad üsna hästi.Tüüpilised Airpodsid kõrvas püsimise kohapealt. Otsikutega klapid püsivad paremini.väikesed ja püsivad hästiPüsivad normaalselt, ainult liiga pika varrega.keskmine (ilma otsikuteta, nagu Airpodsid)
Muud lisad (ekraan, vms)ekraan aku protsendiga (kapsli aku)1:1 kuju Apple Airpods Pro-dega ehk lisad ja ümbrised peaks sobimaErilisi lisasid pole, väga sarnased Airpods ProdegaPole täpne Airpodside koopia, lameda põhjaga kapsli saab püsti pannaNelja LED-iga laetuse indikaatorLED ekraan aku % ja kellaajaga, suur laadimiskapsel mahuka akugaKandmistuvastusega, jääb pausile, kui peast võtad, tolmu- ja pritsmekindelpole eriti mingeid lisasid
Helikvaliteet, 1-104767,5846,55
KOKKU: koht82531647

Võitja Baseus W04 Pro

14 – päevane tagastusõigus

Ilma küsimusi esitamata

30€ ostukorvist

Tarne tasuta

100% Rahulolu garantii

Oled tähtis meile

Tasuta tagastamine

Maksame sinu eest