Apple Airtag on väike seade, mis on abiks kadunud esemete leidmisel. Selle saab kinnitada näiteks autovõtmete, kõrvaklappide või koti külge. Kui mõni neist esemetest ära kaob, on võimalik selle asukoht Find My äpiga kindlaks teha.
Soetamisel ühendatakse Airtag iPhone’i allalaetava Find My äpiga, mis aitab hiljem kadunud eseme asukoht kindlaks määrata ning see üles leida.
Disain ja kuju
Apple Airtag on kujult kui väike münt. See kaalub 11 grammi ning on mõõtmetelt 3.19 x 3.19 x 0.8cm suurune. Airtagiga koos on võimalik soetada ka võtmerõngaga ümbris. Nii saab seadet kasutada võtmehoidjana, kinnitades see rahakoti või võtmete külge.
Airtagi katab patareid kaitsev plastikust ümbris. Seadmesse on sisse ehitatud ka väike kõlar, mis hakkab piiksuma, kui see telefoni, iPadi või sülearvutiga ühendada.
Lisaks sellele on Airtag veekindel, mis tähendab, et kokkupuutel vihmaga ei saa see kahjustada. Isegi pärast vanni või lompi kukkumist on seade endiselt töökorras.
Lihtsasti vahetatav patatei
Airtagi patarei eluiga ulatub ühe aastani. Õnneks on patareid lihtne ise kodus vahetada ning seadme tühjaks saamisel ei pea ostma uut või minema tehnikut otsima. Patarei vahetamiseks tuleb vaid vajutada seadme tagaküljele ning seda keerata. Seejärel avaneb patareipesa ning vana patarei saab asendada uuega. Airtag kasutab telekapultidest ja autovõtmetest tuttavad CR2032 patareid, mida saad soetada tavalisest toidupoest.
Apple Airtagi leidmine on kerge
Airtagi leidmiseks pole vaja olla geenius. Selleks, et koti või võtmete külge kinnitatud Airtagi leida, on vaja telefonis lahti võtta Find My äpp.
Esiteks, vali Items menüü alt seade, mis kadunud on.
Teiseks, klikka kadunud seadmele. Seejärel hakkab Airtag mängima oma kõlaritest heli.
Heli kuuldes on sul võimalik kadunud eseme asukoht lihtsasti kindlaks teha.
iPhone 11 ja 12 kasutajatel on eseme leidmine veelgi lihtsam. Tänu kaasaegsele
tehnoloogiale näevad uuemate iPhone’ide omanikud, kui kaugel Airtag telefonist paikneb. Ekraanile kuvatakse juhised, kuidas kadunud seadmeni jõuda ning ese on hetkega leitud.
Leida saab ka kaugel olevaid esemeid
Airtagi aitab leida asju olenemata kaugusest. Juhul, kui kadunud ese asub telefonist kaugel, on võimalik selle asukoht NFCga kindlaks teha. Selleks tuleb toimida järgnevalt:
Find My äpis tuleb valida kadunud seade ning määrata see Lost Mode’i. See tähendab, et kadunud Airtag seotakse sinu telefoninumbriga.
Kui keegi kaotsi läinud seadme leiab, piisab vaid puudutusest. Kui leidja NFC telefon kadunud Airtagi vastu panna, avaneb iOSis või Androidis lehekülg, kus kuvatakse sinu kontaktandmed. Leidja saab seejärel sinuga otse ühendust võtta.
Airtagi ei saa kurjasti ära kasutada
Apple on välja kujundanud meetmed, mis takistavad Airtagi kurjasti ärakasutamist. Kui seade on omaniku telefonist kaugel ning hakkab liikuma, kostub Airtagi kõlaritest heli. Näiteks, kui sokutada Airtag võõra inimese kotti ilma nende teadmata, hakkab seade iseseisvalt piiksuma, saades aru, et toimub asukoha vahetus.
Inimene, kelle kotis seade on, saab heli kuuldes selle välja võtta ning nii ei ole võimalik Airtagi ebasündsatel eesmärkidel kasutada. Siiski on võimalik piiksumine seadme omaniku poolt välja lülitada.
Juhul, kui mõni sinu iPhone’i omanikust sõber sinu Airtagiga ühendatud eset laenab, saavad nad enda telefoni Airtagilt teate. Kui nad on seadme olemasolust teadlikud, saavad nad Airtagi piiksud ajutiselt välja lülitada.
Koduloomade leidmine Airtagiga
Nagu mainitud, ei tule Apple Airtagi ostmisel kaasa võtmehoidjana kasutatav ümbris. See on aga võimalik eraldi soetada, et teha lihtsamaks seadme kinnitamine auto- või koduvõtmete külge.
Sarnaselt saab Airtagi kinnitada ka lemmikloomade kaelarihma külge. Küll aga peab loom täpse asukoha määramiseks püsima telefonist 100m raadiuses. See tähendab, et kui loom kodunt ära jookseb, pole Airtagist palju kasu. Siiski võib see oluliselt lihtsustada looma leidmist, kuna võib näidata piirkonda, kus koer on mingil ajahetkel viibinud.
Samuti pole seade mõeldud laste asukoha määramiseks. Kui laps viibib teiste iPhone’ide läheduses, on võimalik tema asukoht sellegipoolest selgeks teha. Kuigi Apple ise ütleb, et Airtag on mõeldud esemete, mitte elusolendite otsimiseks, ei tee proovimine liiga. Seega võib seadme lapse koti külge riputada küll.
Eks kasutaja ise otsustab, mis viisidel Apple uut Airtagi kasutada. Lõppude-lõpuks, kui seadmest kuidagigi kasu on, siis ongi selle eesmärk täidetud.