🇪🇪

TASUTA SAATMINE ALATES 30€ OSTUKORVIST!

 

Tekkis küsimus?

Kirjuta info@allo.ee

Sotsiaalmeedia

Apple iPhone 13

Kuigi võrreldes eelmise iPhone’i mudeliga ei pruugi muutus kohe silma hakata, ei tohi lasta ennast eksitada. iPhone 13ga tulevad kaasa mitmed paljutahetud detailid. Muutuste hulka kuuluvad parema kvaliteediga kaamera, aku eluea kestvuse pikenemine ning ekraan, mille värskendussagedus on kuni 120 Hz.

Mida uut pakub iPhone 13 seeria?

Sarnaselt iPhone 12 seeriaga, koosneb ka iPhone 13 seeria neljast mudelist: iPhone 13, iPhone 13 Mini, iPhone 13 Pro ja iPhone 13 Pro Max. Järgnevalt on kirjeldused jagatud kahte kategooriasse, et mudeleid oleks lihtsam eristada.

Apple iPhone 13 ja iPhone 13 mini

iPhone 13 ja iPhone 13 Mini

Pealevaadates ei ole muutus eelmise seeriaga võrreldes suur. iPhone 13 ja iPhone 13 Mini on eelmise seeria mudelitega peaaegu äravahetamiseni sarnased. Neil on samasugune tööstuslik ning nurgeline disain nagu iPhone 12gi. Samuti on neil ka vee- tolmu- ja pritsmekindluse hinnang IP68.

Tagakaane kujunduses on näha aga muutust. Telefoni ümber keerates hakkab kohe silma diagonaalselt paigutatud kaamera. Kuigi see ei pruugi tunduda olulise detailina, on selle pisiasja abil võimalik eristada vanast mudelist uut. Lisaks on uued ka telefoni värvivalikud: Pink, Blue, Starlight, Midnight ja Product RED. Nendes värvides võib leida nii iPhone 13 kui ka iPhone 13 Mini mudeleid.

Oluliseks paranduseks iPhone 13 ja iPhone 13 Mini mudelites on ekraan. Kuigi Super Retina XDR ekraan on 5,4 ja vastavalt 6,1 tolline, väidab Apple et need on 28% iPhone 12 ekraanidest heledamad. See tähendab, et telefoni õues kasutades võib ekraani heledus ulatuda 1200 nitini ning see teeb päikese käes ekraanilt lugemise lihtsamaks.

Lisaks sellele on vähendatud 20% võrra Face ID riba suurust. Esmakordselt tutvustas Apple Face ID’d iPhone Xga. Suuruse muutus pole hetkel küll suur, kuid on lootust, et järgmisel aastal kahaneb riba veelgi.

Apple iPhone 13 kaamera diagonaal

iPhone 13 ja iPhone 13 Minil on täiustatud kahe kaameraga süsteem. Tähtsaimaks uuenduseks on lainurkne kaamera, mis Apple sõnul laseb sisse 47% rohkem valgust kui selle eelkäija. Pildid tulevad selgemad ja heledamad, eriti vähese valgusega tingimustes. Põhikaameraga tuleb kaasa ka Sensor-Shift OIS funktsioon, mis tuli välja alles aasta tagasi iPhone 12 Pro Maxiga.

Kuigi iPhone’i kaamera võimekus oli juba eelmisel mudelil muljetavaldav, arendas Apple seda veelgi. Uuel kaameral on 1,7 pikslit tolli kohta ning f/1,6 ava. Ka ülilaiale objektiivile tehti uuendus – sel on nüüd lisaks f/2,4 ava hämaras pildistamiseks.

Võiks arvata, et heledama ekraanikuva ja võimsama protsessori tõttu kannatab aku eluiga. Tänu suurema aku ja täiustatud energiatõhususe koosmõjule kestab aga nii iPhone 13 ja iPhone 13 Mini aku kauem kui nende eelkäijate oma. Apple sõnul kestab iPhone 13 Mini aku 1,5 tundi ja iPhone 13 aku lausa 2,5 tundi kauem.

Igal juhul on mudeli jõudluses toimunud suur areng. iPhone on kiirem nii mänge mängides, pilte töödeldes kui ka sotsiaalmeedia avarusi uurides.

iPhone 13 Pro ja iPhone 13 Pro Max

Kui iPhone 13 ja iPhone 13 Mini uuendused ei tundu teile piisavad, vaadake iPhone Pro ja iPhone Pro Maxi poole. Viimaste disain on iPhone 13 ja iPhone 13 Mini kujundusega sarnane. iPhone 13 Prol ja iPhone 13 Pro Maxil on samuti roostevabast terasest servadega tööstuslik disain. Ka on iPhone 13 Pro seeria telefonidel matt tagaklaas ning IP68 kaitse. Värvivalik on aga tavaseeria telefonide omast erinev. Pro seeria telefone leidub Graphite, Silver, Gold ja Sierra Blue toonides.

Apple iPhone 13 Pro

Sarnaselt iPhone 13 tavaseeriale, on iPhone 13 Pro ja iPhone 13 Pro Maxi Face ID riba 20% väikesem kui iPhone 12 seeria oma.

Mõlemad Pro mudelid on varustatud Apple’i ProMotion tehnoloogiaga. Tänu sellele kohandub ekraan dünaamiliselt ise 1 kuni 120 Hz vahel olenevalt sellest, millega parajasti tegelete. Apple’i algoritm on tark. See kohandab värskendussageduse sellega, mis meediat parajasti tarbite. See tähendab, et programm toimib alati maksimaalsel võimalikul kiirusel, nii mänge mängides kui ka sõnumineerides.

Nagu on omane iPhone 13le ja iPhone 13 Minile, on ka Pro seeria telefonidel uus 5nm A15 kiip. Standardseeria mudelitest erinevalt on Pro telefonidel täiendav graafikaprotsessori tuum (kokku 5 tuuma). Kiirustestides võrdles Apple telefonide jõudlust anonüümsete konkurentidega. Apple näitas ette lausa 50% suuremat jõudlust kui teised võrdluses osalejad. Võib julgelt järeldada, et Apple omab turul olevatest brändidest üht võimekaima mobiilse kiibistikuga mudelit.

Samuti on suuri muutusi näha kaameras. Uuel lainurksel kaameral on suuremad andurid. Sel on 1,7 pikslit tolli kohta, vähem müra ja suurem jõudlus. Lisaks sellele on kaameral suurem f/1,5 ava hämaras pildistamiseks. Samuti on iPhone 13 Pro lainurkkaameral Sensor-Shift OIS funktsioon.

Apple iPhone 13 pro

Ka ülilainurk-kaamera on läbinud uuenduskuuri. Sel on uuenenud f/1,8 ava ning uus autofookussüsteem, mis Apple’i sõnul on 92% heledam kui iPhone’i eelmistel mudelitel. See tähendab, et öösel tehtud 120-kraadise lainurkkaameraga tehtud kaadrid peaksid tulema kvaliteetsemad kui kunagi varem. Tänu sellele on nüüd võimalik makrofotograafia, kuna läätsed suudavad selgelt fokusseerida lausa 2 cm kaugusel olevat objekti. Kolmandal, 77mm telefoto kaameral, on kolmekordne suurendus, mis oli varasemalt vaid Pro Max mudelite telefonidel.

Paranenud on ka video filmimise kvaliteet. Nagu iPhone 13 standardseerial on ka Pro mudelitel spetsiaalne kinorežiim. Tänu sellele on võimalik fookust ühelt objektilt teisele vahetada. Varsti on välja tulemas ka ProRes Video tugi, mis kinorežiimi veel sammu võrra ilmekamaks teeb.

ProRes Video funktsiooniga on võimalik jäädvustada 30 4K resolutsiooniga kaadrit sekundis. Tänu paremale kvaliteedile pakub ProRes eriti suurt huvi videograafidele. Final Cut Pro äpp teeb video töötluse iPhone’is lihtsaks ja mugavaks. Samas on endiselt saadaval Dolby Vision HDR tehnoloogia, mis võimaldab jäädvustada 60 kaadrit sekundis.

Uued ProMotion ekraanid on 120Hz värskendussagedusega. Võiks arvata, et selle arvelt kannatab iPhone 13 Pro ja Pro Maxi aku kestvus, kuid sarnaselt starnardmudelitega, on telefonide aku võimekam kui kunagi varem.

Apple väidab, et iPhone 13 Pro aku kestab 1,5 tundi ja iPhone Pro Maxi aku 2,5 tundi kauem kui eelkäijate oma. Nende näitajate kohaselt on iPhone 13 Pro seeria telefonidel parem aku kui ühelgi teisel iPhone’il.

Kokkuvõtteks võiks õelda, et üleminek 12 pealt ei ole ilmselt mõistlik, kuid kui sul on vanem mudel kui iPhone 12, siis vahe on märgatav.

iPhone 13 ümbrised ja kaitseklaasid:

14 – päevane tagastusõigus

Ilma küsimusi esitamata

30€ ostukorvist

Tarne tasuta

100% Rahulolu garantii

Oled tähtis meile

Tasuta tagastamine

Maksame sinu eest